راهکار های افزایش هوش

کار خیلی راحتیه که به خودمون یا به دیگران بگیم «کافیه دنبال رویات بری و همه چیز خودش جور می‌شه.» با اینکه نیمهٔ اول این جمله لزوما پند بدی نیست، ولی باید این نکته رو کنار یه حقیقتی گذاشت که کمتر آدمی واقعا می‌پذیره. بله، دنبال استعداد و علاقه رفتن به ندرت انتخاب بدی در میاد، اما اگر گفتی اون چه خصوصیتیه که اینقدر ارزش و فایدهٔ عملی‌اش بالا است که همهٔ ما دنبالشیم؟ بله، درسته این خصوصیت محبوب، هوشه.

اگر دست خودمون بود، همهٔ ما دوست داشتیم باهوش‌تر باشیم. در واقع یعنی همهٔ ما دوست داریم فرصت‌های بهتر و عمیق‌تری برای استفاده از هوشمون پیدا کنیم. نکتهٔ عجیب اینه که همه این شانس رو دارن، اما این فرصت‌های گاه به گاه به ندرت از حرف به عمل می‌رسه.

ادامه مطلب…

۱۱ گام برای رسیدن به منبع درآمد بیشتر

برای کسی که از قبل برای بیکار شدن برنامه‌ریزی کرده و چند تا منبع درآمد دیگه جور کرده، از دست دادن شغلش شاید حتی فرصتی برای تمرکز روی جریان‌های درآمدی دیگه و پیدا کردن منبع درآمد جدید باشه. می‌خوام ۱۱ نکته بگم که کمک می‌کنه چنین آدمی باشی.

ادامه مطلب…

رازها و رمزها: یه کلمه عبور خوب

همه ما این اشتباه رو یک جایی کردیم. برای حساب‌های اینترنتی‌مون رمزهای ساده، دم‌دستی، یا حتی در پیت انتخاب کردیم. حساب‌هایی که گاهی خیلی حساسه، و از دست رفتنش باعث حسرت می‌شه. و اگه کسی کنترلش رو به دست بگیره ممکنه بتونه حسابی اذیت‌مون کنه. حساب‌هایی که ارتباط‌های خانوادگی، دوستی، کاری، چیزهایی که ساختیم، نوشتیم، عکس‌هایی که گرفتیم، همه از طریق اون‌ها در دسترسی اون سارق هویت قرار می‌گیره. مثل حساب فیسبوک، و از همه بدتر ایمیل.

ادامه مطلب…

چگونه یک فیلم آموزشی بسازیم

ساخت فیلم‌های آموزشی کار پیش پا افتاده‌ای نیست. وقتی که تصمیم می‌گیریم یک محتوای آموزشی بسازیم، چندین سوال هست که باید به آنها فکر کنیم.
این ویدیوها چه اندازه‌ای باید داشته باشند؟ چه ابزار ضبطی باید استفاده کنیم؟ بهترین میکروفن چیست؟ مدت زمان هر فیلم باید چقدر باشد؟ اندازه‌ی فایل قابل‌قبول چقدر است؟ باید از صداگذاری استفاده کنیم یا زیرنویس؟ کجا ضبط کنیم؟

ادامه مطلب…